Güvenli Taşımacılık

  • Servis araçları PERGO Araç Takip Sistemi ile takip edilmektedir.
  • Şöförlerden ve rehberlerden işe alınmadan önce sabıka kayıt belgesi istenmektedir.
  • Anaokulu ve ilkokullarda her araçta zorunlu rehber bulunmaktadır.
  • Lise araçlarında üç noktalı emniyet kemeri kullanılmaktadır.
  • Anaokul ve ilkokul araçlarında paraşüt tipi emniyet kemeri kullanılmaktadır ve alttan destekle duruş pozisyonları yükseltilir.
  • Araçların düzenli bakımları yapılmaktadır.
  • Araçların belge kontrolleri düzenli yapılmaktadır.

Araç Takip Sistemi

Sayın Turizm’in araçları PERGO Araç Takip Sistemi ile izlenmektedir.

PERGO Araç Takip Sistemi nasıl çalışır ?

PERGO Araç Takip sistemi GPS uydularından konum bilgisini alır ve belirli hesaplamalardan sonra GPRS bağlantısı ile izleme merkezine gönderir. Sistem gelen koordinat bilgisini veritabanına işler ve izleme yazılımlarına ulaştırır. Kullanıcılar bu işlemlerden sonra kullanıcı adı ve şifreleri ile girdikleri masaüstü web ya da cep telefonu yazılımları ile araç takibini yaparlar.

Faydaları nelerdir ?

Bu sistem sayesinde Sayın Turizm , hız ihlalleri, rölanti, ani hızlanma, yavaşlama, belirlenen koordinatlara ulaşma gibi önemli güvenlik ve trafik unsurlarını takip edebilmektedir. İhlal durumlarında hem araç şöförüne , hem de Sayın Turizm’in yetkilendirdiği kişilere uyarı mesajı gitmektedir. Uyarı mesajları sayesinde araç şöförü de daha dikkatli, kontrollü ve bilinçli araç sürmektedir. Gecikme durumlarında, gecikmenin neden kaynaklandığını tespit etmek açısından önemlidir. Aynı zamanda güzergah seçimlerinin kontrolü yapılır.

Denetimler

Araçlarımızda takılı olan GPS verileri iki okul yöneticisi tarafından izlenmektedir. Sayın Turizm’in tüm yöneticileri Toplam Kalite mantığıyla sahada da günlük denetimlerini kesintisiz sürdürmektedir. Çalışmalarımız sıfır hata mantığına göre yürütülmeye çalışılmaktadır. Araçların zincir, takoz, ilk yardım seti gibi malzemelerinin durumu, kar lastikleri, lastiklerin et kalınlıkları dikkatle takip edilmektedir. Servislerde ortaya çıkabilecek acil durumlarda, zorunlu beklemelerde, kar yağışı, deprem gibi afetlerde kullanılmak üzere araçlarda el feneri, kuru gıda malzemesi ve içecek bulunmaktadır.